fbpx

Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

Mis on surverõivad ja mille jaoks neid kasutatakse?

Surverõivaid on aastakümneid kasutatud neuroloogiliste probleemide raviks ja tasakaalu parandamiseks. Surverõivaid kasutatakse tavaliselt sensoorse tundlikkuse tõstmiseks, et tagada efektiivne ja toimiv sensoorne taju. On tehtud mitmeid uuringuid, mis on näidanud muutusi neuroloogiliste probleemidega patsientide liikumises ja keha tunnetuses.

Somaatiline närvisüsteem vastutab meie motoorsete oskuste ja sensoorse taju eest. Kesknärvisüsteem saab oma sõnumid ja annab need edasi läbi sensoorse süsteemi.  Surverõiva funktsiooni aluseks on keha propriotseptsiooni ja keha tundlikkuse võimendamine. Erinevate sensoorsete häirete korral aitab surve tunne suurtel aladel saada üle ärritusest ja halvast enesetundest. See annab positiivse efekti keskendumisvõimele ja tekitab üleüldise rahulolu tunde. Surverõivaid kasutatakse erinevate valutüüpide leevendamiseks.

Sensoorne informatsioon intensiivistab keha tajutunnet. Mõningatel juhtumitel (nt, hüpotoonia, düstoonia või spastilisus) võib olla keeruline töödelda väljaspoolt tulnud informatsiooni  ja tõlkida seda liigutuste tegemiseks. Surverõivad, vibratsiooniseadmed ja teised survet andvad seadmed intensiivistavad seda informatsiooni ja aitavad seda töödelda läbi propriotseptsiooni. Surverõivaid võib kasutada ka motoorsete oskuste arendamiseks ja parandamiseks. Parandatud motoorne võimekus võib leevendada valu, parandada kontrolli keha üle ja aidata kaasa stabiilsete liigutuste tegemisele.

Neuropaatiline valu on valu, mis on põhjustatud närvisüsteemi kahjustusest või talitushäirest. Neuropaatiline valu võib olla igal patsiendil erinev. Surverõivad stimuleerivad valuravi. Isegi väike stiimul võib vähendada tajutava valu taset.

Krooniline valu on tavaliselt seotud unehäiretega, väsimusega, tujude kõikumise ja ärevusega. Surverõivad suudavad anda subjektiivselt positiivset efekti valuravile ja sellega kaasnevale.

Näidustused surverõivaste kandmiseks võivad olla:

  • Lihaste hüpotoonia ja teised liikumishäired
  • Autism, ADHD/ADD
  • EDS, CRPS ja teised valuhäired
  • Skolioos, torakaalavause kompressioonisündroom
  • Ataksia, düstoonia
  • Tserebraalparalüüs, spastilisus, Parkinsoni tõbi ja atetoos
  • Rett sündroom, Down’I sündroom
  • Insult, tserebrovaskulaarsed haigused

Lymed sense somaatilised toetusrõivad on enamasti individuaalselt valmistatud ning neid kasutatakse tegevusteraapias ja neuroloogilises füsioteraapias näiteks tserebraalparalüüsi, autismi ja  hüpotoonia korral ning samuti pareesiga ja teiste neuroloogiliste probleemidega lastel ja  täiskasvanutel.
Somaatilisi Lymed Sense rõivaid kantakse selleks, et tugevdada rühi kontrolli ja toonust, parandades sellega funktsionaalseid oskusi ja keha tunnetust. Rõivad valmistatakse kas ühtlase või järk-järgulise survega (või kombinatsiooniga neist kahest), vastavalt situatsioonile ja vajadusele.

 

Rohkem infot Lymed surverõivaste kohta saad meie spetsialistilt Katariinalt (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

e-poe tegemine ja loomine