fbpx

Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

Juulikuu jooksul leiab kõikidest Tervise Abi kauplustest looduslikud Otosan kõvaküünlad 50% soodsama hinnaga.

Mis on kõrvaküünal?

Otosan kõrvaküünlad tulenevad iidse populaarse traditsiooni taaselustamisest. Kõrvaküünalde kasutamine on lihtne ja efektiivne viis kõrvade puhtana hoidmiseks kodustes tingimustes. Tänu Comfy® aplikaatorile on küünla kasutamine turvaline ning ei pea kartma, et leek või põlemise jäägid kõrva satuksid.

 

Mille jaoks kõrvaküünalt kasutatakse?

Kõrvaküünla kasutamine aitab eemaldada üleliigset kõrvavaiku, mis tekitab mitmeid ebamugavusi nagu kõrvakuminat, vilinat kõrvas, müra, ebaühtlast survet kõrvades ning lukus kõrva tunnet. Otosan kõrvaküünlast tulev tasane kuumus tungib õrnalt kõrvakanalisse, pehmendades kõrvavaiku ja tekitades “korstna efekti”.

Samuti aitab kõrvaküünla kasutamine ennetada kõrvavaigu tekkimist, kui seda regulaarselt kasutada.

Kõrvaküünalt soovitatakse kasutada nii lastel kui täiskasvanutel ja eriti neil inimestel, kes töötavad tolmuses keskkonnas, kes kannatavad liigse kõrvavaigu käes ning kes kasutavad kuulmisaparaate. Samuti aitab see eemaldada pärast ujumist kõrvakanalisse sattunud vett.

 

Kõrvaküünalde ajalugu

Kõrvaküünal on iidse ajalooga ja selle taasavastamine on seotud etnomeditsiiniga. See põhineb indiviidide terviklikul seisukohal, mis haarab vaimu, keha ja ühiskondlikku olemist ning analüüsib tervist, heaolu ja tervenemist teiste kultuuride seisukohast, mis hoiavad iidseid teadmisi. Sel põhjusel uurib etnomeditsiin kogukondi, kus iidne populaarne traditsioon hooldamisest on endiselt puutumata ja kus regulaarselt kasutatakse kollektiivseid rituaale ja looduslikke abinõusid.

Nende hulgas on kõrvakoonus ehk kõrvaküünal, mis on paljudes maailma osades eksisteerinud juba tuhandeid aastaid. Seda kasutati paljude iidsete tsivilisatsioonide, näiteks asteekide, kreeklaste, roomlaste, iidsete egiptlaste ja teiste elanike seas, mitte ainult kõrvahügieeni, vaid ka vaimse puhastamise jaoks. Lisaks vahatatud kangastele, linale, puuvillale või kanepile, tehti kõrvakoonus ka rullitud tubaka või maisilehtedega. Egiptuses kasutati pressitud mudaga Niiluse pilliroogu, et luua kõrva ümber kaitse. Küünalt kasutati laialdaselt ka Itaalias, eriti Romagna, Veneto ja Sitsiilia maapiirkondades.

 

Kuidas kasutada?

kuidas kasutada kõrvaküünalt

  1. Pange kõrvaküünla kitsam osa 1cm ulatuses Comfy aplikaatorisse. Veendu, et teine Comfy aplikaator ei oleks kõrvakoonuse sees.
  2. Aseta kõrvakoonus kaitsva ketta sisse (hõbedane osa peab jääma ülespoole). Süüta koonuse kitsam osa.
  3. Aseta pea voodile või lauale ning paigalda kõrvaküünal vertikaalses asendis kõrva.
  4. Kui leek on põlenud kuni leegianduri rõngani, võta küünal kõrvast välja ning kustuta veeklaasis. Korda protsessi ka teise kõrvaga.

 

Kust saab kõrvaküünalt osta?

Otosan kõrvaküünlad leiab kõikidest Tervise Abi kauplustest Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas, Kohtla-Järvel ja Narvas ning e-poest.

Tutvu tootega SIIN.

 

e-poe tegemine ja loomine