fbpx

Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X

 

Miks on võlvitoestus jalgadele nii oluline?

Võlvitoestus on oluline seetõttu, et see aitab hoida jalgu, põlvi, puusasid, selga ning keha õiges asendis. Vale või olematu võlvitoestus võib tekitada tõsiseid terviseprobleeme nii jalgades kui teistes kehaosades. 

Kuidas ma tean, missugused tallatoed minu jalatsitesse sobivad?

Sobiva tallatoe leidmine võib olla mõnikord päris keeruline. Kui soovid tallatugesid kanda madalates jalatsites või kontskingades, siis soovitame valida kolmveerand (3/4) tallatoed - need on kitsad ning võtavad jalatsis vähe ruumi, kuna tihtipeale sellistes kingades on ruumi niigi vähe.

Igapäevases või spordijalatsis võib kasutada nii täistallatugesid kui ka 3/4 tallatugesid. Samuti oleneb ka, kui süvenenud jalaprobleemid teil on. Mõned tallatoed on veidi pehmemad ning mõned tugevamad. Tugevamatel on oluliselt parem toestus, seega sobivad need tõsisemate jalaprobleemide ravimiseks paremini.

Individuaalsed tallatoed on veidi laiemad ning ei pruugi iga jalatsi sisse mahtuda. Seetõttu on oluline, et kui tulete individuaalseid taldu tellima, siis võtaksite kaasa jalatsid, millega te kõige rohkem käite, et tallaspetsialist saaks tallad sinna sisse sobitada.

Mis eelised on tallatugede kandmisel minu jalatsitele?

Tallatugede kandmine võib pikendada jalatsite eluiga, kuna need toestavad jalgu õigetest kohtadest ning võivad vältida jalatsite kulumist ebaloomulikest kohtadest. Tallatoed leevendavad põrutust ning hoiavad jalad toestatult. Samuti aitavad need paremini koormust jaotada.

Kui mul on madalad võlvid, siis kas tallatoed teevad jalgadele haiget?

Kui sul on madalad jalavõlvid, siis on võimalus, et individuaalsed või standardsed võlvitugedega tallatoed võivad jalad algul veidi valutama panna. See on tänu survele, mis tallatoed jalavõlvidele avaldavad. Surve võib veidi valulikkust põhjustada, kuna jalad pole toestusega harjunud. Aga see võtab aega - ära loobu tallatugedest koheselt, kuna jalg peab lihtsalt tallatugedega harjuma! Mõnel võtab see aega paar päeva, mõnel paar nädalat. Harjuta algul järk-järgult tallatugede kandmist. Kui jalad enam ei valuta, võid tallatugesid kanda terve päeva vältel! Pea meeles - nende kandmine teeb sulle ainult head! 

Mis vahe on individuaalsetel ja standardsetel tallatugedel?

Peamine erinevus nende kahe vahel on see, et individuaalsed tallatoed on valmistatud täpselt sinu jala eripärade järgi. Meie poolt valmistatud individuaalsed tallatoed tehakse vaakummeetodi abil. Standardsed tallatoed on universaalsed ning sobivad kõikidele jalgadele. Need on alustuseks väga head ning sobivad kergemate jalaprobleemide ravimiseks ja ennetamiseks. Kui sul on jalgadega tõsisemad probleemid, on kindlasti vaja individuaalseid tallatugesid!

Kas jalatsid, millel ei ole võlvitoestust ja on madalad, on minu jalgadele halvad?

Jalatsid (näiteks baleriinad, madalad suvekingad jne), millel ei ole võlvitoestust ning on madalad, teevad sinu jalgadele kindlasti kahju. Vähene või olematu võlvitoestus võib muuta kehahoiakut ja postuuri. Samuti rakendub kandadele ja päkkadele suurem koormus, mis võib jalgu moonutada.

e-poe tegemine ja loomine