fbpx

Корзина


Корзина пуста
X

Suurenenud Covid-19 haigusjuhtude tõttu on kasvanud nõudlus mitte ainult vitamiinide ja ravimite, vaid ka pulssoksümeetrite järgi. Paljud arstid soovitavad pulssoksümeetrit osta patsientidel kodustes tingimustes tervise jälgimiseks.

Oksümeeter või pulssoksümeeter on lihtne, vahetu ja mitteinvasiivne seade, mida kasutatakse nii perifeerses arteriaalses veres sisalduva hemoglobiini hapniku küllastumise kui ka patsiendi pulsi mõõtmiseks ja jälgimiseks.

Missugune see välja näeb?

Seadmel on sensor ning näidik mõõtetulemuste kuvamiseks. 

Seda võib kasutada nii kodus kui ka haiglas lastel, täiskasvanutel ning eakatel. Oksümeeter asetatakse sõrme otsa, tavaliselt vasakule nimetissõrmele. 

Milleks seda kasutatakse?

See mõõdab hapniku sisaldust veres ning aitab aru saada, kas kopsud saavad hingamise käigus piisavas koguses hapnikku. 

Oksümeeterit kasutatakse tavaliselt inimestel, kellel on astma, krooniline bronhiit või kopsupõletik.

Seda saab kasutada hemoglobiini küllastumise hindamiseks uneapnoe sündroomiga patsientidel, keskkonnasaastega kokkupuutunud inimestel või suitsetajatel.

Covid-19 pandeemia ajal..

Koroonakriisi ajal võib see olla abiks mõõtmaks hapniku küllastatust neil, kel esineb palavikku, köhimist või hingeldust ja hingamisraskusi.

Koronaviiruse üks tuntumaid ja kardetavamaid sümptomeid on tegelikult selle võime kahjustada sügavaimate hingamisteede talitlust, põhjustades tõsiseid ja ebatüüpilisi kopsuhaiguseid. Pulssoksümeeter võib seetõttu olla abiline kodus hingamisraskuste jälgimisel inimestel, kes isoleeruvad ja kardavad, et võivad olla viirusesse nakatunud.

Kuidas seda kasutatakse?

Seade tuleb sisse lülitada ning asetada sõrme otsa nii kaugele kui võimalik. Mõne sekundi jooksul annab oksümeeter mõõtmistulemustest teada.

Pulssoksümeeter 2

Mis on hapniku küllastumise tase veres?

Vere hapniku küllastumine on indikaator, mis aitab kindlaks teha, kui hästi inimene hingab. Tavaline küllastustase on üle 95%.

Väärtused alla 95% on hüpoksia märk (91% kuni 94%), mõõdukad väärtustega vahemikus 86% kuni 90% või tõsisteks väärtustega 85% või alla selle.

Kui kiiresti väheneb hapniku küllastumise tase veres?

Hapniku küllastumise tase veres võib vähehaaval langeda tundide jooksul, mõnikord ka päevade. Tavaliselt näeb vähenemist 1-2% päevas.

Tüsistuse tekkimisel (näiteks trombi moodustumine kopsuarteris), võib vere hapnikutase mõne minutiga kriitilisele tasemele langeda.

Kuidas saada kõige optimaalsemat mõõtmistulemust?

Et seade näitaks tulemusi õigesti, peab sõrm olema soe ning sõrmeküüned ei tohi olla väga pikad. Küünelakk võib mõõtmist häirida, eriti kui see on lilla, must, roheline või sinine. Samuti võivad tulla eksitavad tulemused geelküünte kandmise ajal. Pane tähele, et su käed ei oleks väga külmad, seega ei ole hea mõõta kohe pärast õuest tulekut.

Mis on pulssoksümeetri parimad eelised?

Pulssoksümeeter on täpne ja usaldusväärne seade, mida saab kodus lihtsalt ja hõlpsalt kasutada. Seda saab kasutada nii südame löögisageduse kui ka hapniku küllastumise taseme jälgimiseks kiire ja täielikult mitteinvasiivse mõõtmise kaudu.

Telli pulssoksümeeter e-poest või osta meie kauplustest! Telli siit.

e-poe tegemine ja loomine