fbpx

Корзина


Корзина пуста
X

Tervise Abi kauplustesse jõuavad tihtipeale inimesed, kes ei olegi teadlikud paljude abivahendite olemasolust, mis neid igapäevaelus oluliselt aidata võiksid. Oleme kokku pannud valiku antud abivahenditest, mis sobivad kõikidele eakatele igapäevaseks kasutamiseks.

Riietumise abivahendid

161 25120

Vähenenud liikumisvõimega inimestel ja eakatel võib olla enda riidesse panemine raskendatud, kuna keha ei ole enam nii painduv. Samuti peab näiteks peale puusaoperatsooni vältima mõningaid igapäevaseid tegevusi ning liigutusi. 

Nööpijat saab kasutada nii nööpide kui ka lukkude kinnitamiseks. Vahendi ühes otsas on aas nööpimiseks ning teises otsas väike konks luku tõmbamiseks. Nööpimisel tuleb aas läbi nööpaugu panna, haarata nööp ning tõmmata seejärel august läbi. Nii ei pea enam muretsema ka kõige väiksemate nööpide kinnitamise pärast.

- Suka jalgatõmbajad on pikkade käepidemetega ning aitavad sukkpükse kergemini jalga panna - sobivad ka kompressioon- ja tugisukkade jalga panemiseks. Samuti väldib abivahendi kasutamine liigset painutust puusaliigesest ning vähendab sukkade jalga panemisel kukkumisohtu.

Riietumise abivahendid leiad siit

 

Haarats

161 26024

Haaratsi otsas on suured tangid, mille abil on võimalik kaugusest asju haarata. Näiteks ei ole paljudel vanematel inimestel enam mugav allapoole kummardada, kui midagi maha kukub. Haaratsi abil on see võimalik ilma kummardamata üles võtta.

Haaratsid leiad siit

 

Ravimikarp

Ravimikarp eestikeelne 2

Ravimikarpi on mugav kasutada ravimite jaotamiseks vastavalt päevale ja erinevale ajale (hommik, lõuna, õhtu, öö). Selle kasutamine aitab hoida silma peal ravimite võtmisel ning võib vähendada ohtu, et päeva jooksul jääksid olulised ravimid võtmata.

Ravimikarbid leiad siit

 

Ratastega ostukott

161 30530

Ratastega ostukott on hea abimees nendele eakatele, kes teevad aktiivselt ja iseseisvalt igapäevaseid toimetusi nagu poes ja arstil käimine. Ostukott on hea alternatiiv tavalisele poekotile - selle abil on võimalik mugavalt kõik toiduasjad ning muud poest toodavad tooted ratastega kotti paigutada, ilma et rasket poekotti peaks õlal või käes tassima, mis ei ole tihtipeale vanematele inimestele jõukohane. Ratastel ostukotid on erinevate mahutavustega ja erineva rattasuurustega, et saaksid valida enda vajadustele vastava. Samuti on mitmel mudelil olemas ka isoleeritud külmatasku, kuhu ajutiselt paigutada külmutamist vajavad tooted nagu piimatooted ja sügavkülmutatud toidud.

Ostukotti on enda järel kerge tõmmata ning see muudab poes käimise kindlasti oluliselt lihtsamaks ja mugavamaks.

Ostukotid leiad siit

 

Käimisraam ja rulaator

tgr rra885

Käimisraam ja rulaator pakuvad liikumise ajal toestust neile, kellel on kas tasakaaluraskused kõndimisel või vajaksid üleüldse liikumise ajal tuge. Rulaatori ja käimisraami vahe on see, et rulaatoril on rattad (3-4 ratast), kuid käimisraamidel neid ei ole (v.a mõned üksikud variandid, millel esijalgadel on pisikesed rattad). Rulaatoriga on võimalik liikuda kiiremini ning see sobib ideaalselt nii õues kui toas liikumiseks. 

Paljudel klientidel on küsimus, et kas valida kolme- või neljarattaline rulaator. Valik tuleb teha selle järgi, kas kasutajal on tasakaaluhäireid või mitte. Kui on, siis kolmerattaline selleks ei sobi, kuna ei paku nii stabiilset toestust. 

Erinevate liikumisabivahenditega on võimalik tutvuda meie kauplustes üle Eesti ning samuti saab neid soodustingimustel osta ja rentida.

Rulaatorid ja käimisraamid leiad siit

 

Tervisejalatsid

01002 101 Daria

Suure osa ajast veedavad enamik inimestest jalgadel, mistõttu lasub nendele eriti suur koormus. Seega on oluline, et kannaksime õigeid jalatseid, mis ei teeks jalgadele liiga ning toestaksid neid õigetest piirkondadest. 

Berkemann tervisejalatsid on enda poolehoiu võitnud väga paljude eakate seas ning neil, kellel on laiem jalg. Valides õige jalatsimudeli, ei hakka see pitsitama, pakub toestust ja on kõrgendatud kannaosaga, mis teeb igapäevase kõndimise eriti mugavaks. Õige tervisejalats ei tekita jalgadele survepunkte, nendest tekkinud vaevusi ega pane jalgu ja selga valutama.

Tule proovi Berkemann tervisejalatseid meie kauplustes

 

 

Kuuldeaparaat ja kuulmisvõimendi

kuulmisvoimendi

Eakatel inimestel võib olla kuulmisvõime halvenenud, mis tihtipeale takistab neid igapäevatoimetuste tegemisel ja lähedastega suhtlemisel. Kuulmise parandamiseks on võimalik kasutada nii kuuldeaparaate kui kuulmisvõimendit. Kuulmisvõimendi on ülimalt soodne kõrvasisene abivahend, mis aitab sise- ja väliskeskkonnas kuuldavaid helisid võimendada. Sobib ajutiseks lahenduseks ning juhul, kui kuulmine ei ole veel olulisel määral halvenenud. Kuid kuulmisvõimendi ei paku alternatiivi õigele kuulmisaparaadile, mida saab vastavalt audiogrammile individuaalselt kohandada. 

Kuulmisvõimendi leiad siit

 

Abivahendid vannituppa

Etac Swift 161 11000

Üks suurimaid muresid eakate või vähenenud liikumisvõimega inimeste hooldamise puhul on sobiva ja turvalise kodukeskkonna loomine. Turvaline kodu suurendab heaolu ning muudab igapäevatoimetuste tegemise kergemaks ja suurendab ka elukvaliteeti.

Peamised abivahendid, mida vannitubades ja tualettruumides kasutatakse, on käepidemed seintel, dušitoolid, vannilauad ja potikõrgendused. 

- Dušitoolid on veekindlad ning need kergendavad pesemist selle võrra, et dušinurgas on võimalik pesemise ajal istuda. Pakume nii ratastega kui ilma ratasteta toole, mille saab valida vastavalt kasutaja vajadustele.

- Vannilaud pannakse vanni servade peale, et pesemise ajaks ei peaks sügavasse vanni istuma, mis põhjustab just eakatel inimestel raskusi. Vannilaudadel on olemas käetoed ning see pakub mugavat pesemisvõimalust dušinurga puudumisel.

- Potikõrgendused sobivad WC-pottidele, mis jäävad kasutaja jaoks liiga madalaks. Näiteks sobivad need lisaks eakatele inimestele kasutamiseks ka neile, kellel on olnud puusaoperatsioon. Potikõrgendus muudab tualettpoti kõrgemaks ning kui valida käetugedega variant, pakub see istumisel ja tõusmisel toestust.

Vanni- ja tualetiabivahendid leiad siit

 

Oleme valmis kõiki alati erinevates abivahendeid puudutavates küsimustes aitama ning sulle täpselt sobiva valima. Abivahendid on mõeldud inimeste elu kergemaks tegemiseks, mis on ka meie eesmärk, et teha igapäevatoimetused võimalikult lihtsaks! 

NB! Paljusid abivahendeid on võimalik osta pensioniealistel ja tööealistel puudega või töövõime langusega inimestel riigipoolse soodustusega! Abivahendite loetelu leiad siit.

e-poe tegemine ja loomine