fbpx

Корзина


Корзина пуста
X

 

Üks suurimaid muresid eakate või vähenenud liikumisvõimega inimeste hooldamise puhul on sobiva ja turvalise kodukeskkonna loomine. Turvaline kodu suurendab heaolu ning muudab igapäevatoimetuste tegemise kergemaks ja suurendab ka elukvaliteeti.

KUIDAS MUUTA VANNITUBA TURVALISEMAKS?

Esimene samm muutmaks vannituba turvalisemaks on kujutada ette, kuidas seal ringi liigutakse - nii WC-poti, kraanikausi ja dušinurga/vanni vahel. Käepidemed peaksid olema igal pool, kus inimene liigub ja võiks toestust vajada. Näiteks võib inimene toestust vajada WC-potti ja vanni kasutades.

DUŠINURK JA VANN

Vähenenud liikumisvõime tõttu võib olla raske kasutada dušikabiini või vanni. Dušinurka või vanni minemine ja sealt välja saamine võib osutuda suureks probleemiks kõrgete äärte, kitsa ukseava ning libedate põrandaplaatide tõttu.

Vanni mugavaks ja turvaliseks kasutamiseks soovitame kasutada vannilauda-istet, millele saab vannis olles mugavalt ja stabiilselt istuda. Nii ei ole vaja sügavasse vanni põhja istuda ning vannist välja minemine on oluliselt kergem. Samuti võiks olla vanni põhjas libisemisvastane matt, mis aitab kukkumist vältida. Seinale võiks paigaldada käepideme, millest saab vanni minnes ja sealt tulles kinni haarata. Tervise Abi pakutavad käepidemed on kruvidega seina külge kinnitatavad, mis pakuvad suuremat turvalisust kui iminappade või liimiga kinnitatavad käepidemed.

161 11000161 11280s  käepide

Valikus on ka vanni turvakäepidemeid, mis käivad vanni ääre külge - nende abil on võimalik vanni kasutamist veelgi turvalisemaks muuta. 

turvakäepide 1

Dušinurka kasutades võiks samuti põrandale asetada libisemisvastase mati ning võimalusel seinale käepideme, millest oleks hea kinni haarata. Kui dušinurgas on piisavalt ruumi, oleks seal väga mugav kasutada dušitooli. Dušitoolid on veekindlad, libisemisvastaste jalgadega. Valikus on nii lihtsamaid ja odavamaid kui ka kallimaid ratastega variante. Samuti on paljudel toolidel olemas ka hügieeniava. 

161 10220 1  Potitool Bonn

Samuti võiks panna vannitoa üldkasutatavale põrandale libisemisvastase mati, kuna tihtipeale võib põrand märg olla ning seetõttu libisemis- ja kukkumisoht suurem. Samuti võib tavaline ilma libisemisvastase tagapinnata vannitoa matt põrandal libisema hakata, mistõttu tuleb kindlaks teha, et matt seisab igal juhul stabiilselt ühel kohal.

vannimatid 2

TUALETT

Üksinda turvalise tualettruumi kasutamine suurendab meie lähedaste iseseisvust ning heaolu. Selle jaoks võiksid olla ka tualettpoti juures käepidemed, millest on püsti tõusmisel palju abi. Tihtipeale on probleemiks madalad tualettpotid, millelt on väga raske püsti tõusta. Meie tootevalikust leiab potikõrgendusi, mis muudavad selle kasutamise liikumisraskustega inimeste jaoks oluliselt kergemaks. Potikõrgendusi leidub erineva kõrgusega ja nii käetugedega kui ilma.

161 15005  161 15520

Lisainformatsiooni ja nõuannete korral aitavad teid meie spetsialistid ning müügikonsultandid kauplustes üle Eesti!

Samuti on võimalik meie e-poes tellida tooteid eriolukorra riigipoolse soodustusega! Loe lähemalt siit.

NB! Paljusid abivahendeid on võimalik isikliku abivahendi kaardi ja arstitõendiga riigpoolse soodustusega osta!

e-poe tegemine ja loomine