Jalaprobleeme ei tasu alahinnata, sest just jalad kannavad sind läbi elu. Nende ebatervislik seisund võib tekitada nii ebamugavust kui ka piinarikkaid olukordi. See-eest tervisejalatsid soodustavad muretut kõndimist. 

Vaid väike osa jalamuredest on kaasasündinud, enamasti sünnivad inimesed tervete jalgadega. Teadmatus ja murede ignoreerimine sünnitab aga järjest keerulisemaid probleeme. Rohkem on muresid naistel, sest jalatsimood ignoreerib tihti jala hoidmiseks vajalike põhimõtteid. Seda kinnitab ka asjaolu, et meestega võrreldes esineb naistel kuni kaks korda tihedamini moondunud varbaid. Tänada saab siin juhul arvatavasti populaarset kitsast liistu, millega rohkelt naiste jalatseid toodetakse. 

Õnneks ei ole hädad jalgadega normiks, millega peab lihtsalt leppima. Väga palju muresid saab õige jalatsi valikuga ennetada ja süvenenud probleemi korral on võimalik tänapäeva meditsiiniga väga palju ära teha. Nii pöördub järjest rohkem inimesi jalatsivalikul kiirmoe massitoodangu asemel tervisejalatsite poole. 

Mis teeb tervisejalatsid eriliseks?

Kui inimestele mainitakse kas tervise-, ortopeedilisi või muid spetsiaalseid jalatseid, manatakse endile enamasti silme ette rohkete muredega vanurid, kuid tegelikkuses on need jalanõud kõigile, kes enda jalgu hoida soovivad.

Tervisejalatsite väljatöötamisel on spetsiaalselt silmas peetud jalgade vajadusi ja eripärasid ning need pakuvad korraliku toestust, mis omakorda aitavad nii kõndimise mugavamaks muuta kui ka jalgade üldist tervist tagada. Sortimendi moodustamisel mõistsid erinevad jalatsitootjad, et erinevad inimesed vajavad erinevate jalakõrguste ja -laiuse rohkelt valikuvõimalusi. Nõnda leiavad tervisejalatsite seast sobivat need, kellele võib-olla tavapoodide stampjalatsid ei sobi. Erilist tähelepanu peaks aga oma jalatsipaarile pöörama elanikkond, kes on sunnitud pikalt jalgadel seisma nagu näiteks teenindus-, meditsiini- ja militaarsektor. 

Hästi istuvad jalatsid mängivad inimeste liikuva ja valuvaba elu jaoks võtmerollil, sest toetavad paremat elukvaliteeti ning aitavad vältida komplikatsioone, mida vaid operatsioon saab korrigeerida. Parim operatsioon on selline, mida vaja ei ole. 

Hoia oma lapse jalgu korrektsete jalatsitega!

Jalaprobleemide teket tuleb ennetama hakata juba varases eas. Just terved jalad võimaldavad sul muretult kõndida ja hüpata ning just sellist murevaba elurõõmu peaks me ka oma lastele võimaldama. Vale jalatsipaariga võib kaasneda nii lampjalgsus kui ka paljud muud mured.  

Valiku tegemisel tuleks silmas pidada, et õiged jalanõud soodustavad jalgade kasvu ajal normaalset arengut. 

  • Varvastel peab olema liikumiseks ruumi, need ei tohi olla kokkusurutud.
  • Jalatsi tald peab olema painduv, et tagada jala loomulik liikuvus. 
  • Samuti peaks jalatseid kandes hüppeliiges vabalt liikuma.
  • Jalatsi suurus ei tohi olla liialt suur ega väike, lampjalgsust tekitavad tihti just ülemäära suured jalanõud. 
  • Sisejalatsite puhul jälgi, et need ka hingaks.

Tervise Abi valikust leiad Memo tervisejalatsid, mis on lastearstide ja ortopeedide seas hästi tuntud ja tunnustatud, kuna nende välja töötatud lahenduse positiivset mõju kinnitab ka 2010. aastal läbi viidud uuring. Riigipoolse soodustuse alusel saab nende jalatseid soetada kuni 90% soodsamalt. 

 

Kompromissina panusta kvaliteetsetesse taldadesse.

Vahel mängib jalatsite valikul rolli tugev brändi- või mudeli eelistus, kuid see ei tähenda, et pead toestusest loobuma. Kui lemmikjalatsil puudub toestatud tald, saad selle lisada sobiva tallatoega. Erinevad tallad ja tallatoed aitavad hoida jalgu põrutuste ja surve eest, mida tavaline jalanõu tekitada võib. Veel on neist abi rühi hoidmisel, jala- ning alaselja valu korral. Samas ei hoia jalad vaid sinu tervist, ka jalatsite eluiga pikeneb, sest jalgadele langevat survet ühtlustades väheneb jalanõude kulumine. Kes meist ei tahaks oma lemmikjalatseid kauem kanda? 

Meie taldade valikus on ühed populaarsemad tervisejalatsite tootja Berkemanni tallatoed “Berkodour”, mis valmistatakse anatoomiliselt kujundatud jala loomuliku kuju järgi, toetades nii risti-, pikivõlvi kui ka jalalihaseid. 

Endale sobivaid jalatseid ning taldu valides küsi abi Tervise Abi spetsialistidelt või pöördu tõsisema mure korral arsti poole. Ortopeedi juurde saab sind suunata perearst.