Ei ole vahet, kas su kontor on tööl või kodus, pidev sundasendis istumine ja liikumatus toob tihti kaasa mitmeid tervisemuresid. Digiajastul töötab suurem osa meist aga arvuti taga ning ekraanil toimuvasse süvenedes ei märka me, kui kaua oleme küürakil istunud. Lisaks on pikale veninud keeldude ning piirangute periood paljude jaoks ka vaba aja veetmise istuvaks muutnud. Väljas käimist asendab teler või telefon. Nii võidki end leida olukorrast, kus enesetunne väheliikuva eluviisi tõttu kannatab. Kui kirjeldatu kõlas tuttavalt, loe, millisel moel valesti istumine tervisele hakkab ja kuidas ortoosid sind aidata saavad.
Kuidas sundasend ja liikumatus meid mõjutab?
Pidev istumine lõdvestab lihaseid, mis selgroogu toetavad ja toob nii kaasa rühimuutused. Halb rüht ei ole aga ainult esteetiline probleem ning võib pikema aja jooksul rohkelt probleeme tekitada. Peamisteks murekohtadena võib välja tuua peavalu, kaela- ja õlavöötme pinge, längus õlad, käte suremine, “sipelgad” sõrmeotstes, kangustunne üla- ja alaseljas, muud liigesvaevused, väsimuse ning erinevad valud. Neid sümptomeid ei tohiks kindlasti ignoreerida, sest aja jooksul võivad need veelgi tõsisemaks muutuda.
Ortoosid aitavad nii halva rühi kui ka seljavalude korral.
Kui küürus istumine on muutunud igapäevaseks harjumuseks, võib korrektselt istumine eriti raske tunduda, kuid siinkohal saad appi võtta ortoosid. Tervise Abi valikust leiad variante, mis on mõeldud ülaselja, alaselja või mõlema seljaosa toestamiseks. Need suunavad keha tagasi normaalsesse asendisse ja loovad seljalihaseid aktiveerides treeniva efekti. Ortoosid võivad koheselt ka leevendada mitmeid kontoriinimesi kimbutavat valulikkust.
Soovitame enne seljatoe kandmist konsulteerida arstiga. Arsti hinnang aitab kindlaks teha, kas seljatugi on sinu terviseprobleemide lahendamisel kasulik või mitte. Samuti tuleb meeles pidada, et tegu pole võluvitsaga, ortoos on vaid osa tervikust, mis halva rühi ja valude vastu aitab. Seega ära unusta liikuva elustiili olulisust ja mõtle seljatoest kui abimehest, mis esimesteks sammudeks parema elu suunas kasutusele võtta.
Kui lugemisel tekkis küsimusi, saad lisainfot ka Tervise Abi spetsialistilt. Võta ühendust kirjutades meie Facebooki, Instagrami, e-postile info@terviseabi.ee või helistades +372 673 7811.