fbpx

BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos

Tootekood: 78-121500

Hetke laoseis: 1 tk

25,00 

Lisa soovikorvi Eemalda soovikorvist

Immobilisatsioon on levinud vigastuste ja nikastuste ravimisviis, mis kiirendab oluliselt raviprotsessi ning vähendab tekkida võivaid lisavigastusi. Ortoos toetab kahjustada saanud koestruktuure (liigesed, sidemed, liigesekapslid, kõhred). BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoosiga saate hoida õlaliigest ja küünarnukki mugavalt ja turvaliselt keha lähedal.

SUURUSE VALIMINE
Valige suurus vastavalt mõõdutabelile 

Suurus  Käsivarre ümbermõõt Käe pikkus
0-S 26 – 32 cm 48 – 52 cm
1-M 28 – 34 cm 50 – 56 cm
2-L 32 – 40 cm 54 – 60 cm
3-XL 38 – 40 cm 58 – 68 cm

 

KASUTAMINE
OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoosi peaks teile peale panema spetsialist. 1. Asetage vigastada saanud käsi läbi ortoosi ning tõmmake see nii kõrgele, et sõrmeotsad oleksid väljas. Seejärel tõmmake teise käega ortoosi ülespoole, õlaliigese suunas. Veenduge, et te ei tõmbaks seda õlaliigese pealt liiga tugevasti. Nüüd juhtige õlarihm ümber õlgade ja kaela keha esipoole suunas. 2. Painutage vigastada saanud käsi küünarnukist 90° alla, v.a arsti muul soovitusel. Käsivarre stabiliseerimiseks juhtige õlarihm randme alt läbi ning seejärel kinnitage takjakinnisega. 3. Juhtige käe osa külge kinnitatud keharihm käest eemale, ümber selja selle käe suunas, mida immobiliseeritakse. Seejärel tooge rihm keha ja käsivarre vahelt ettepoole, ümber õlavarre ning seejärel ümber keha. 4. Nüüd kinnitage ning veenduge, et ortoos oleks kindlalt paigas.

NÄIDUSTUSED
Enne ja pärast operatsiooni, traumajärgne kasutus, näiteks nikastuste, nihestuste, õlavarreluu murru, abaluu murru, õlalihaste rebendi korral.

VASTUNÄIDUSTUSED
Perifeersete arterite oklusiivsed haigused (PAOD), lümfidrenaaži häired ja ebaselged pehmete kudede paistetused kohaldatud toest eemal, tunnetuse kadumine, vereringe probleemid ning nahalööve ravitavas kehapiirkonnas.

KOOSTIS
49% puuvill 23% Pur-Ester 22% polüamiid 4% elastodieen 2% polüester

OLULINE TEADA
Toode on mõeldud kasutamiseks ainult ühele inimesele. Kui peate arsti soovitusel kandma ortoosi ka öösel, siis vältige vereringe takistamist. Kui tunnete tuimust, eemaldage tugi või laske see lõdvemaks. Kui teil esinevad jätkuvad kaebused, konsulteerige arstiga.

 

 

HAIGEKASSA SOODUSTUS: Toodet on võimalik osta Haigekassa soodustusega!

NB! Ortooside riikliku soodustusega soetamise aluseks on meditsiiniseadme kaart, mida saavad välja kirjutada pere- ja eriarstid. NB! 01.01.2022 võttis Haigekassa Sotsiaalkindlustusametilt üle erinevate meditsiiniseadmete rahastamise ja muutusid oluliselt mitmete abivahendite soodustusega saamise võimalused, loe lähemalt siit.

Kauplus Aadress Laojääk
BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos - S
BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos - M
BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos - L
BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos - XL

Tervise Abi OÜ e-poest ostetud kaubad saab klient 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest soovi korral tagastada kasutades taganemisõigust. Tagastamiseks loe lisainfot siit.

Seotud tooted